Zakończenie roku harcerskiego 2018 oraz informacje o obozie

Szczep 14MDHiZ zaprasza wszystkich harcerzy i zuchy wraz z rodzicami na zakończenie roku harcerskiego
Miejsce: park Mazowsze, ul. Jaronia Kowalskiego, na posesji przy Banderozie.
27.06.2018 (środa) od godz 18:00 do 20:00
W planach apel szczepu, wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek, zabawy i gry oraz omówienie kwestii obozu i kolonii.

kontakt: pwd Paweł Horsztyński
pawel.horsztynski@zhp.net.pl
14mdhiz@pruszkow.zhp.pl
Czuwaj
Kadra 14MDHiZ

Harcówka na Żbikowie i miejsce na ognisko na Gąsinie- Budżet Obywatelski

W ramach Budżetu Obywatelskiego zgłosiliśmy następujące projekty dotyczące naszego środowiska:
  1. Obszar I- Harcerskie Gniazdo na Gąsinie  (miejsce na ognisko)
  2. Obszar II- Inkubator Świetlicy Środowiskowej na Żbikowie  (świetlica, harcówka)

Obecnie mamy bardzo mało głosów.

Zachęcamy gorąco Was, Wasze rodziny, znajomych do głosowania. Zostało nam tylko 2 dni, a głosów dużo do nazbierania.

Na projekty mogą głosować osoby zamieszkałe także w innych częściach Pruszkowa.

• Dzisiaj w sobotę można jeszcze głosować osobiście w trakcie Pruszkowskich Wianków , Park Potulickich 24.06.2018r. godz. 12-18 przy pawilonie Budżetu Obywatelskiego

Jak zagłosować online

1. Po wejściu na stronę głosowania należy wybrać projekt na który chcemy zagłosować i kliknąć Zaloguj się, aby zagłosować
  2. Jeżeli nie mamy założonego konta to zakładamy konto wpisując wymagane dane,
  • nazwę użytkownika do logowania
  • imię nazwisko,
  • adres zameldowania (adres zameldowania nie musi być Pruszkowski )
  • podajemy obszar w którym mieszkamy – aby poznać obszar kliknij na link http://miasto.pruszkow.pl/obszary/),
  • jeżeli jesteś niepełnoletni to konieczne jest załączenie podpisanej zgody rodziców/opiekunów (zgoda do wypełnienia pod linkiem ZGODA OPIEKUNA )
  • KLIKAMY ZALOGUJ na dole strony
  • Następnie przydzielamy punkty na wybrany projekt np:

• Wpisujemy znaki z obrazka

• Klikamy przycisk Zaakceptuj przydzielone punkty
  • I potwierdzamy TAK na pytanie czy jesteś pewien
Zachęcam gorąco Was do głosowania na Nasze harcerskie projekty.

Liny, sploty i węzły

Drodzy harcerze.
Klub żeglarski „Zjawa” zaprasza wszystkich chętnych na swoje zajęcia. Wiedza na pewno Wam się przyda na naszym majowym, żeglarskim biwaku.

Jak związać ze sobą dwa różne końce?

niedziela w godzinach 18:30 – 20:00

Harcerski Klub Żeglarski „Zjawa”
Jasna 2, 05-804 Pruszków

Zajęcia na strzelnicy

Zapraszamy harcerzy  na zajęcia sekcji strzeleckiej, na której zapoznamy się z technikami strzeleckimi z wiatrówki oraz odbędziemy trening z instruktorem strzelectwa.

;

Termin: 14.04.2018 w godz 9-13

Miejsce: Zbiórka pod SP 9 o godz 9.00 i następnie wyjście na strzelnicę do Liceum im T. Kościuszki w Pruszkowie. Powrót około 13 pod SP9

Organizator i opiekun: dh Bartłomiej Horsztyński

Zajęcia organizowane w ramach sekcji strzeleckiej przy liceum

kontakt:

bartek.horsztynski@zhp.net.pl

Parę ciekawych informacji o strzelectwie np na stronie

blog o strzelectwie

Warsztaty modelarskie Fantasy

W najbliższą sobotę (7.04) w godz 14:00-16:30 w hufcu odbędą się kolejne warsztaty modelarskie.
Na zajęciach harcerze będą uczyli się podstaw modelarstwa i malowania, a przygotowane przez siebie modele wykorzystają w strategicznej grze bitewnej Warhammer.

Zajęcia prowadzi dh. Bartek Horsztyński.

Zapraszamy! Ta zabawa nic nie kosztuje!

Informacje o warsztatach także na stronie:

Modelarskie warsztaty Fantasy

Dzisiaj w godz 14-17 w hufcu odbędą się kolejne warsztaty modelarskie fantasy na których harcerze z naszego hufca uczyli się podstaw malowania modeli figurek fantasy, którymi w drugiej części zajęć uczyli się grać w Warhammer.
Zajęcia prowadzi dh. Bartłomiej Horsztyński

Nowe chętne osoby proszone są o zgłaszanie się do dh. Bartłomieja lub na grupę FB

Informacja o warsztatach także na stronie

Modelarskie warsztaty Fantasy

dh. Bartłomiej Horsztyński

Modelarskie warsztaty fantasy

Tydzień temu odbyły się kolejne warsztaty modelarskie fantasy na których harcerze z naszego hufca uczyli się podstaw malowania modeli figurek fantasy, którymi w drugiej części zajęć uczyli się grać w grę Warhammer.

Zajęcia prowadzi dh. Bartłomiej Horsztyński

Grupa Fantasy Hufca Pruszków FB

Informacja o następnych warsztatach zostanie umieszczona na stronie

14.pruszkow.zhp.pl/modelarstwo

dh. Bartłomiej Horsztyński

bartek.horsztynski@zhp.net.pl

IV Hufcowy Wieczorek Poetycki – „Zima”

Organizatorzy: Krzysiek Krasoń

Zachęcamy do uczestnictwa w wieczorku organizowanym przez Krzyśka Krasonia.

Wieczorek będzie podzielony na 2 części:
I. Część programowa – czyli to, co Krzysiek i druh Adam przygotowali (wiersze, muzyka, anegdoty etc.) + ewentualne dyskusje
II. Konkurs – na wieczorku, tuż po części programowej, odbędzie się konkurs recytacji wierszy. Może to być jakikolwiek wiersz związany z zimą, aczkolwiek preferowany byłby własny. Przewidywana jest nagroda za najlepszą recytację!

Czas: 11.02.2018, 18:15 – 19:45
Miejsce: Hufiec ZHP Pruszków, ul. Jasna 2